Blog

Elektronik Sigara Nedir? Kimler Kullanabilir?

elektronik sigralar“Elektronik sigara” tiryakilere özel olarak hazırlanmış pil ile çalışan duman yerine buhar çıkaran elektronik bir cihazdır. Tütün mamullerine duyulan bağımlılıktan kurtulmak ve zararlarını azaltmak amacı ile kullanılır. Diğer bir ismi ile e-sigara sigara içmenin bir diğer alternatifidir. Sigara kullanımı toplumda yaş ortalaması bakımından oldukça küçük yaşlara düşmüştür. Bu kadar bağımlık yaratan maddeden kurtulmakta oldukça zordur. Elektronik sigara “sigara bırakmayı düşünenlerin tercih ettiği bir üründür”. Çalışma prensibi olarak cihazın içerisindeki pil içine eklenen likiti ısıtarak buharlaşmasını sağlar. Buharlaşma ise kartuş sayesinde gerçekleşir. Dünyada gerçekleştirilen sağlık kurumlarına göre sigara içmekten %95 oranında daha sağlıklıdır.%5 lik kısmı ise uzun vadeli araştırmaların olmayışından kaynaklı bir orandır. Nikotin bağımlılık yapan bir maddedir fakat elektronik sigara ile aldığınız oran kahve veya çaydan aldığınız oranla kıyaslana bilmektedir.

Elektronik Sigara Çalışma Mantığı

Elektronik sigara çalışma mantığı tiryakilere özel olarak tasarlanmış şekilde pil ile çalışarak İçerisindeki likitin dumanı buhar şeklinde dışarıya vermesi ile çalışan bir sisteme sahiptir. Sigara bağımlılığın oldukça yoğun ve ilgi ile dolu olduğu ülkemizde ciddi zararlar ve bağımlılık söz konusu olduğundan dolayı yaşamın güven altına alınması için üretilmiştir.

Elektronik sigaralar 3 bölümden oluşmaktadır. Pil, kartuş ve atomizer olarak adlandırılır. E sigara kullanmaya başladığınızda sigarayı aramayacaksınız. Sigaraların vermiş olduğu yüksek ve ciddi kanserojen zararlardan tamamen kurtulacaksınız. Sizlerde sigara tiryakiliğinden kurtulmak istiyorsanız karbon karbonmonoksit ve zararlı maddelerinden kurtulmak istiyorsanız elektronik sigara satın alın. Ayrıca ateş ve köz gibi bir sistem ile çalışmadığından ötürü yangın gibi tehlikeli olaylar ile karşı karşıya kalmış olmazsınız. Burada dikkat edilmesi gereken ise oranları ayarlayıp daha sonra yavaş yavaş nikotinsiz likitlere geçiş yapmaktır. Ve elektronik sigaranın yanında devamlı sigara tüketmekte alışkanlık haline gelmemelidir. İlk başlarda zorlanmalar olmaktadır bunun için günde 3 taneye kadar kullanımı uygun görülmektedir. Elektronik sigaranın kullanımı kolaydır.Kullanılan likitler her ortamda buharla birlikte çalışmaya başlar ve her ortamda kullanım kolaylığı ile avantaj sunar. Elektronik sigara kullanan kişiler sigarayı bıraktıklarını ve ciğerlerinde ciddi anlamda rahatlama olduğunu belirtmektedirler. Nikotinsiz likitlerde var olduğundan zamanla sigaradan nefret etmeye başlayarak tiryakilikten kurtulacaksınız. Eşiniz ve sevdikleriniz tarafından sigara kokuyorsunuz diye şikayet almayacak onların yanına rahat rahat girebileceksiniz.

Elektronik Sigara Hakkında Yanlış Bilinenler

Elektronik sigara hakkında yanlış bilinenlerden en önemlisi ülkemizde çok sık kullanılmadığı için ürünleri tanımamaya dayalı sorunda bunu dolandırıcılık politikası üzerinden fason ürünleri orjinal ürün adı altından satılmasından kaynaklıdır. Bu durumda paralarını boşa harcamanın yanı sıra sağlıklarını da ciddi anlamda tehlikeye atmaktadırlar. Özellikle kullanılan likitlere dikkat etmek gereklidir. Orijinal ve sahte olarak satılan likitleri ayırt edebilmek için sitelerin kullanıcı yorumları kısımlarını mutlaka okumalısınız. Ayrıca satın aldığınız likitin orjinal olması üzerinde iso 9001 sertifikalı olanlarını tercih etmelisiniz. Bir diğer önemli konu ise elektronik sigaranın zararlı olup olmadığı ile ilgilidir. Elektronik sigaranın hiç bir zararı yoktur. Fakat kullanılan likit kalitesiz ve evyap evde yapılan ürün ise mutlaka zararı olacaktır. Zaten zarar kısmı içine eklenen likitten ötürüdür. Joyetech ve eliaf en iyi markalardır. Bu markaların cihazları oldukça kaliteli olup zararlı hiç bir etkileri yoktur. Elektronik sigara kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biride dolum olan likitlerin kullanımının orjinal olmasına özen gösterilmelidir.

Elektronik Sigara Likitleri

elektronik sigara likitleri nelerdir

Elektronik sigara kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli konu likit sıvılar dır. Bu durumda orjinal ürün kullanımı konusunda bilinçli olmak gereklidir. Unutulmamalıdır ki elektronik sigarayı sigaranın zararlarından kurtulmak için kullanıyor olmamızdır. Buhar yolu ile içimize çektiğimiz için organlarımızın zarar görmemesi orjinal ürün kullanımı açısından oldukça da önemlidir. Sahte likit nasıl anlaşılır;

 • Sahte olanlar düz beyaz bir plastik kutu dadır
 • Ambalaj üzerinde bandrol bulunmaz
 • Şişe üzerinde ml ölçüsü bulunmaz
 • İçerisindeki sıvı çok akışkandır
 • Son kullanım tarihi yer almaz
 • Plastik kilit kapak ağzında yoktur

Bitkisel oranları yüksek olan likitlerin tercih edilmesi daha yararlı olur. Elektronik likitler kaliteli oldukta sonra tatmin edici bir tat vermektedir. Yoğun bir tiryaki iseniz size tavsiye edilen cihaz ve nikotin oranları ile başlayarak azaltma yöntemi ile en son nikotinsiz olanları ile devam etmek en mantıklı olanıdır. E sigarada zararlı partiküller bulunmaz tercihe bağlı bir miktar nikotin bulunur ki trafikte kaldığınızda soluduğunuz kirli hava daha fazla zarar vermektedir.

Elektronik sigara ile sigara bırakmak nikotinsiz elektronik sigara kullanımına geçe bilerek mümkün olmaktadır. Nikotinsiz elektronik sigara kullanabilen kişiler için sigarayı bıraktılar diye bilmekteyiz. Elektronik sigara ile sigara bırakma oranları hiç bir yardım almadan bırakmalarından daha hızlı ve kesin sonuç vermektedir. Sigarayı bırakmak ciddi oranda zordur ve yerini dolduracak bir alternatif olmadığı sürede neredeyse imkansız hale gelmektedir. Elektronik sigara sigaraya alternatif  olarak yapılmış olup bırakırken en büyük yardımcınız olmaktadır. Likitlerde kullanılan MG ve ML ne anlama gelmektedir; MG ilaçlarda kullanılan ilaçların dozaj oranlarıdır. Buharın sertlik ve doygunluk oranıdır. ML ise Sıvı ölçü birimidir. Örneğin 10 ml yada 30 ml gibi.

Elektronik Sigara Çeşitleri

elektronik smoke

Elektronik sigara çeşitleri ile sigarayı bırakarak yeni hayatınızda daha sağlıklı olarak devam etmek sevdikleriniz ile daha uzun ömür geçirmek istemez misiniz? Sigara kullanıcılarının yarısından fazlasının hayatı ölümle sonuçlanmaktadır. Üstelik sigara içilmeyen ve içmeyen ortamlarda üzerinize sinmiş bu koku rahatsızlık vermektedir. Bu rahatsızlıktan kurtulmak için sigarayı bırakmak  oldukça zor gelmekte fakat elektronik sigara ile sigaradan nefret etmenize yarayacak bir alternatif olmaktadır. Elektronik sigara çeşitleri;

 • Sigara modeli
 • Kalem modeli
 • Mod ve tank modeli

Sigara modeli; Görünüş bakımından bir sigara benzer küçük bir pil ve önceden doldurulmuş hazneye sahiptir. Ciddi tiryakiler açısından asla tatmin edici değildir.

Kalem modeli;  Sigaraya benzeyen modellere göre daha büyüktür. Yeniden doldurulabilir ve ucuz bir tarzdır. Fakat tatmin ediciliği çok yoğu  değildir.

Mod ve Tank modeli; hazne yoğunluğu açısından diğerlerine göre daha yüksektir. Buhar oranı yüksek olduğundan tiryakilerin hepsini tatmin etmektedir.

Elektronik Sigara ve Normal Sigara Arasındaki Farklar

Elektronik sigara ve normal sigara arasında ciddi büyük farklar bulunmaktadır. Yoğun kullanın ve bırakmanın oldukça zor olduğu sigara içerisindeki zararlı bileşenlerin ciddi oranda rahatsız ettiği zaman içerisinde bırakılmasında ilk baş vurulan yöntemlerden biridir elektronik sigara. Çevreye rahatsızlık vermeden kötü koku oluşturmaması ve bırakma döneminde oluşan büyük strese neden olmamasından dolayı oldukça sık tercih edilir. Elektronik sigaranın kapalı ortamlarda kullanımınında zarar verici olmamasından kaynaklandığı için tercih edilme oranına sahiptir. Günlük bir paket sigaranın ortalama fiyatı 9 ile 13,5 tl arasında olduğu düşünüldüğünden büyük bir maddiyatı yanan bir küle vermek oldukça zor gelmektedir. Ayrıca sigaranın içinde bulunan maddelerin ciddi zararlar vermesine neden olmaktadır. Elektronik sigara ile hem maddi hemde sağlık açısından ciddi şekilde rahatlamış olmaktasınız.

Elektronik Sigara İle Bırakma Süreci

elektronik sigara target

Elektronik sigara ile bırakma süreci normal bırakma oranlarına göre çok daha rahattır. Sigaranın vermiş olduğu zararların her alana ve vücudumuza verdiği zararlar listelenme ye kalkılırsa bir kitap şeklini alabilmektedir. Özellikle sigarayı bırakmaya yönelik olan tüm devlet ve kamu girişimleri çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Her tiryaki mutlaka bırakma girişiminde bulunur ve çoğu zaman başarısız kalır. Çok kolay olmadığını bilmekteyiz. Sigaranın içindeki maddeler diğer maddelerden daha yoğun bağımlılık  yapar.

Sigaraya yönelik bırakma girişimleri elektronik sigara ile oldukça kolay olmaktadır. Sigara bırakma sürecinde ilk 3 ay oldukça zordur. Fakat elektronik sigara ile bu süreç oldukça kolay bir şekilde atlatılmak tadır. sigaranın içeride bulunan nikotin bağımlılık yaptığı için nikotinin bağımlılığı vücuttan aşılması 72 saattir. Oysa Psikolojik etkileri düşünüldüğünde ise kişi 3 ay gibi uzun bir sürede oldukça zorlanmaktadır. 72 saatten sonraki süreç psikolojik bir istektir. Burada zor olan sigarayı değil alışkanlığı bırakmaktır.

Özellikle elektronik sigara kullanıldığı dönemlerde asla sigara içilmemeli ve vücut ve ciğerler bu zararlılardan temizlenmelidir.  Dikkat edilmesi gereken bölüm ise 72 saat içinde asla bir adet bile sigara içil memesidir.Bu süreç sonunda elbette asla içilmemelidir fakat nikotinin vücuttan atılması bakımından ilk 72 saat oldukça önemlidir. Bu süre sonunda vücutta nikotin ihtiyacı kalmamakta sonraki dönemde sigara içiyor imajı vermek gibi psikolojik açıdan derinlerde yatan bir iç güdü olmaktadır. Bu noktada elektronik sigara kurtarıcı gibi gelmektedir. Firmamız bu süreçte neler yapmanız gerektiği hakkında bilgiler sunacaktır.

Elektronik sigara kullanımı Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın durumdadır. Rusya’da sigara içme oranlarında %20 oranında bir düşme yaşanması da bu ürünlerin faydalı olduğu yönünde olmasıdır. Elektronik sigara normal sigaralar gibi içerisinde sağlığa zararlı maddeler barındırmaz. orjinal, kaliteli ve bitkisel likitler ile bu oran en alt seviyelere inmektedir. Uzun süre sigara kullanan bireylerin elektronik sigaraya olan uyumları bir hayli zor olduğundan nikotin içerikli likitler üretilmiştir. Bu likitler sayesinde elektronik sigaraya uyum çok hızlı gerçekleşmekte nikotin oranları yavaşlatılarak kullanım sonucunda nikotinsiz likitler ile sigara tamamen bırakılmaktadır. Fakat durum ne olursa olsun asla bırakmak istemeyen kullanıclar açısından da hayat kurtarıcı etkisi mevcuttur.

Elektronik Sigarayı Kimler Kullanabilir?

elektronik sigarayı kimler kullanabilir

Herkes elektronik sigara kullanabilir mi Sigaradan dolayı ciddi sağlık sorunları yaşayan kişilerin doktor kontrolünde kullanılması gereklidir. Bunun dışında herkes kullanabilir.Yapılan araştırmalar sonucu tamamen insan faydasını düşünülerek yapılmış bir cihazdır. Elektronik sigara hazır paket sigaralar gibi içerisinde zararlı maddeler içermez. Uzun süre sigara kullananların elektronik sigaraya adapte süresini kolaylaştırmak için nikotinli likitler bulunmaktadır. Ciddi sağlık sorunlarına rağmen sigarayı bırakamayanlar için elektronik sigara tavsiye edilmektedir. Eğer sigarayı bırakmak amaçlı kullanım söz konusu ise kullanım amaçlarını unutmamaları gereklidir.

Elektronik sigara hazır paket sigara gibi devamlı ödeme yapılması gereken bir ürün değildir. Elektronik sigara teknolojik bir cihaz olduğu için bitme sorunu yoktur. Nikotinli likitleri kullandıkları zaman alışma döneminden sonra yavaş yavaş azaltarak nikotinsiz olanlara geçilmelidir mutlaka. Sigara bağımlıları nikotinli likitleri kullanarak 1 ay gibi bir sürede elektronik sigaraya adapte olabilmektedirler. Elektronik sigara nikotin tedavisi ile başlanıldığında 3 ay gibi bir sürede sigara bağımlılığından kurtulabiliyorlar. Elektronik sigara hem sigara bağımlılığından kurtulmak hemde daha az maddi kayıp yaşamamak adına kişiler elektronik sigaraları kullanmaya başlamaktadırlar. Sigarayı bırakmak oldukça zor olmaktadır. Var olan alışkanlıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız ve alışkanlıklarınızdan kurtulmak için zorlanıyorsanız eğer mutlaka elektronik sigaraya sahip olabilirsiniz. Dünya çapında elektronik sigara kullanımı normal sigara kullanıma göre daha fazla artmıştır.

Elektronik sigaranın dumanından kimse rahatsız olmak ve dumanda sağlığa zarar veren kimyasallar bulunmaz. Eğer nikotinli likit kullanıyorsanız sadece dumanında nikotin vardır. Likit sadece nikotin içerdiğinden dolayı kanser yapıcı etkileri bulunmaz. Basit kullanımı bulunmaktadır. Elektronik sigara ile en büyük dert olan dişlerin sararması probleminden kurtulabilirsiniz.  Elektronik sigara ilk olarak 1963 yılında bulunmuştur. Herbert A. isimli bir araştırmacı tütünsüz e sigarayı bulmuştur. 2004 yılında çin’de sigarayı bırakmaya yardımcı ürün olarak pazarlanmış 2005 ile 2006 yılları arasında tüm dünyada satışa sunulmuştur. Sigara tiryakileri elektronik sigara ile alışkanlıklılarından vazgeçmiş sigarayı tamamen bırakmışlardır.  Sigara kullanım oranına göre nikotin eklenerek içilen elektronik sigara zamanla azaltılarak nikotinsiz olana kadar kullanılmalıdır. Sonra da sigara bağımlılığı bırakılmaktadır. Üstelik Virginia üniversitesinde yapılan araştırmalarda elektronik sigaranın içerisinde bulunan nikotinin vücuda ulaşamadan dumanla yok olduğu görülmüştür. 16 mg’lık elektronik sigara kartuşundan 10 nefes çekilmesine rağmen neredeyse nikotin alınmadığı belirlenmiştir. Elektronik sigara kullananlar oldukça kısa bir süre içinde sigaradan kurtulduklarını ifade etmektedirler. Sigara bağımlılık derecenize göre size uygun cihazlar ile sizde sigarayı bırakmak artık çok kolay olacaktır.

Elektronik Sigara Kullananlar Sigarayı Kısa Sürede Bırakabiliyor?

Elektronik sigara ile sigara bağımlılığı kısa sürede sona eriyor. Özellikle küçük yaşlara kadar düşen bağımlılıktan kurtulmanın farklı alternatifleri aranmış olsa da son yıllarda en çok tercih edilen yöntem elektronik sigaradır. Özellikle Amerika ve İngiltere’de sigarayı bırakmak için elektronik sigaralar çok fazla kullanım alanına sahiptir. Elektronik sigaranın en büyük avantajlar;

 • Pasif içicilik oranlarını en aza indirir
 • Yangın çıkarma riski neredeyse hiç yoktur
 • 4000’e yakın kimyasalın dumanla dışarıya çıkmasını engeller
 • Normal sigaradan daha zararsızdır
 • Ekonomik açıdan hesaplıdır

Elektronik sigaralar ilaç gibi değildir ve kullanılmaz. Her hangi bir kullanım şekli yoktur. Sigara içme isteğinin çok fazla olduğu atak durumlarında kullanılır. Elektronik sigaranın kullanım kolaylığı ve gerçekten sigarayı bıraktırma oranlarının çok yüksek olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Likitlerin temini sitemizde yer almaktadır. Elektronik sigara modelleri kadar likitlerinden çok fazla çeşitleri bulunmaktadır. Elektronik sigara kullandığınız süre içerisinde likitte kullanmanız gerekmektedir.

47 thoughts on “Elektronik Sigara Nedir? Kimler Kullanabilir?

 1. sibel kaflı dedi ki:

  Vaporesso Revenger Mini Kit isimli ürününüzü sipariş verdim.Meyve aromalı likit istiyorum.Ne tavsiye edersiniz?

  1. ceyda dedi ki:

   rainbow marka likitlerimiz meyve aromalıdır. sevdiğiniz meyve tatlarından seçebilirsiniz

 2. Emre1989 dedi ki:

  Bende bir hafta önce hem sigarayı bırakmak istediğim için hemde nargile içmeyi çok sevdiğim için istick pico aldım. İlk 3 gün 0.6 mg nikotinli likit kullandım. Sonra 0.3 mg likite düştüm. Bu elimdeki 0.3 nikotinli likitler bitince tamamen nikotinsiz likitlere geçmeyi düşünüyorum. Cihazımıda büyüttüm vaporesso revenger 220W aldım. Ancak nikotin oranını çok çabuk düşürdüğüm için 6 günde 3 tane 35 ml likiti bitirdim 😀 (bu arada elektronik sigara nedir? Kimler kullanabilir? Başlıklı yazının altında en iyi markaların joyeteck ve eleaf olduğunu söylemişsiniz. Ben dün vaporesso revenger siparişi verdim. Vaporesso kalite olarak nasıl bir ürün eliaf ve joyeteck ile kıyaslandığında)

  1. Emre1989 dedi ki:

   Bu arada söylemeyi unutmuşum 17 senedir günde bir paket sigara içiyorum. Bazen 1,5 paketi buluyor.

  2. ceyda dedi ki:

   Vaporesso çok iyi bir markadır. Belki eski bir yazı ise öyle yazmış olabiliriz.
   Likitin çabuk bitmesi Vaporesso NRG tankın çok yakmasından kaynaklanıyor 🙂

 3. Muratbilgin dedi ki:

  Merhabalar vaperosso revenger aldım kullanıyorum bu siteden çok memnunum 2 gün oldu hiç canım sigara istemiyor dumanından rahatsız oluyorum nikotein boğazımı yakıyor sadece nikateinsiz kullanıcam artık çok güzel bir cihaz likitte meyvelileri seviyorum tütünden oldu bitti nefret ederim zaten çok iyi bir şey yaaa bu tşk ler iyibuhar

 4. mustyyklcarslan dedi ki:

  15 yıldır sigara kullanıyordum nefesimde daralmaya başlamıştı uzun uzun okudum araştırdım kullanmaya karar verdim önemli olan gercekten likitin iyi olması ve şuan yürüdüğümde koştugumda ciğerlerimin rahatladıgını hissettim müşteri temsilcisini aradım kullanıcagım likit ve makina da yardımcı oldu teşekkürler kaliteniz icin .

  1. ceyda dedi ki:

   Sizin adınıza çok sevindim.

 5. Sinan dedi ki:

  Merhaba 28 yasindayim sigara kullanan biri degilim 2011 2014 yillari arasinda hemen hergun nargile iciyordum sonra tamamen biraktim son 1-2 aydir arada sirada nargile iciyorum. G prive 2 urununu alsam mi almasam mi diye dusunuyorum bu defa elimin altinda hergun olunca. Nikotin bagimliligim yok acaba bunu tamamen nikotinsiz zehirsiz sadece buhar yada duman olarak neyse kullanabilecegim bi sekli likiti ürünü varmidir. Yorumlarinizi bekliyorum syg

  1. ceyda dedi ki:

   Cihazı aldıktan sonra likit seçimi önemli. Hangi likiti alırsanız alın mg seçimini 0 yaparsanız nikotin bulunmaz. Böylece bir bağımlılık söz konusu olmuyor. Zaten likitlerdeki nikotin sigara gibi tiryaki yapmaz.

 6. Yusuf dedi ki:

  Fantasia 800 çekim yada daha fazla çekimlik kalem nargile var mı acaba kullan atlar dan istiyorum likitsiz

  1. ceyda dedi ki:

   Şuan yok

 7. E sigara dedi ki:

  Selamün aleyküm bende smok g priw var oldukça memnunum ve 10 gündür sigara içmiyorum ama bu fiil işi biraz sıkıntılı her 10 günde bir coil degistirirsek sigaradan daha fazla maddi zarar veriyor bize

  1. ceyda dedi ki:

   Nesi sıkıntılı? Coilin tanesi 15-20 lira, 10 günde bu parayı vermek mi daha pahalı yoksa sigaraya her gün aynı parayı vermek mi?

 8. Mehmet dedi ki:

  Ben 14,5 yaşindayim ve her şeyi araştırdım ve nikotinsiz vapelemek istiyorum,joytech ago aio cihazini almak istiyorum nikotinsiz likit kullanmak istiyorum herhangi bir sakıncası var mı? Ayrıca bu coil ve pamukları ne kadarda bir değiştirmek gerekiyor

  1. ceyda dedi ki:

   bildiğim kadarıyla 18 yaş altı yasak
   coiller genelde 10 günde bir değişmesi lazım

 9. talip civan dedi ki:

  merhaba bende smok stick v8 var ısıgı 3-4 kere yanıp sönüyor calışmıyor hicbir şekilde jarsı yok diye jarsada taktım ama düzelmedi sorun nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz?

  1. taner çetin dedi ki:

   Batarya arızası gibi görünüyor.

 10. mustafa dedi ki:

  Smok Alien Kit gördüğüm en iyi elektronik sigara iyiki tavsiyelerinize uyup bu cihazı satın almışım. Kısa sürede elime ulaşan bu cihaz teknoloji harikası bence. Günde 2 paket sigara içmeme rağmen bana 1 ay gibi kısa sürede düşük nikotinli likitlere geçiş yapmama yardımcı oldu. Tat ve buhar olarak beni oldukça tatmin etti. Elektronik sigara ile bana bu iyiliği yaptığınız için minnettarım. Sizlere ne kadar teşekkür etsem az. herşeyinizle tam bir kalitesiniz. iyi günler.

  1. ceyda dedi ki:

   Smok modelleri genelde çok beğeniliyor. Sizde en çok satılan modellerinden birini kullanmışsınız. Kullanan kişiler genelde aromayı iyi verdiğini söylüyor.

 11. mithat dedi ki:

  Doğrusunu söylemek gerekirse ilk hafta aldığım elektrobik sigaraya verdiğim para için kendime çok fazla kızdım. üstüne birde bir takım haberler çıkıncı iyice soğumuştum. Bir arkadaşım bu konuda çok iyi bilgilere sahip o haberlere neden olan elektronik sigaraların kalitesiz ürünler olduklarını saatlerce anlattı. Bir haftadan sonra elime tekrar aldım. Şimdi üçüncü haftayı doldurdum bu süreçte iki yada 3 taneden fazla sigara içmedim artık pakette taşımıyorum ve elektronik sigara kullanımı kişiye ayrı bir hava katıyor. Bu yönüne kalsa bundan sonra devam edeceğim. Bu işin sırrı sabır ve kararlılık iyikide bu cihazı satın almışım. Elektronik sigara ile nikotin bağımlılığımdan kurtuldum sayenizde. Teşekkür ederim.

  1. ceyda dedi ki:

   Bağımlılıktan kurtulmanıza çok sevindim. Ne kadar iyi cihaz alırsanız o kadar kolay sigarayı bırakabiliyorsunuz. Bazı insanlar sigaraya ayda 500 lira verip, 60 tl ye elektronik sigara alıyorlar. Tabi böyle olunca da bir başarı yakalanamıyor. Hemen şu düşünce doğuyor, elektronik sigara işe yaramıyor… Aslında satıcılarında kullanıcıları iyi yönlendirmeleri gerekiyor. Mesela 1000 TL ye aldığınız cihazda size uymayabilir çünkü bazı cihazlar sadece nargile gibi kullanılıyor. Biz bu konuda alıcıyı bilgilendirmeden satış yapmıyoruz. Size de yardımcı olduysa ne mutlu bize…

 12. mert dedi ki:

  2 ay önce VTC Mini Modeli ile elektronik sigaraya başladım. Yaklaşık 2 hafta sonra tabiki iradem ve azmimle sigarayı tamamen bıraktım. Elektronik sigara için gönderdiğiniz likit sigara içme isteğimi keserek beni sigaradan tamamen arınmamı sağladı. Öncelikle alış veriş yapacağınız firma çok önemliymiş bunu sizinle anladım. Satış öncesi ve sonrası destekleriniz ile bugun bağımlılığımdan kurtuldum. Elektronik sigara devamlı sigara içme istediğini bastıran mükemmel bir altarnetif bence. iyi buhar ailesinin mükemmel desteği ile bugün keyif olarak nikotinsiz elektronik sigara kullanıyorum sadece herşey için teşekkürler. Elektronik sigara ile sigarayı bıraktırdığınız için.

  1. ceyda dedi ki:

   Sigarayı bıraktığınıza sevindim. İyi bir cihaz almışsınız bu yüzden bırakmanız daha kolay olmuş. Biz bütün müşterilerimize satış öncesi gerekli bilgilendirmeyi ve yönlendirmeleri yapıyoruz. En iyi elektronik sigara size en uygun olanıdır. Örneğin ciğer çekimi bir tankı alıp da sigara içimi yapamazsınız. Ancak bazı müşterilerimiz de bize gelmeden önce o kadar çok araştırma yapıyor ki bazen ipin ucunu kaçırıyorlar 🙂

 13. mehmet dedi ki:

  Elektronik sigara ile sigara bırakma kolay gibi duruyor. 45 yaşındayım 22 yıldır günde 1.5 paket sigara içiyorum. Kullandığım sigaranın nikotin oranı 0.8 elektronik sigara almak istiyorum acaba bana nasıl bir cihaz önerirsiniz. Birde sitenizden gördüğüm kadarı ile elektronik sigaralarda kullanılan likitlerin nikotinli olma özellikleri de varmış sanırım. Bana bu konuda önereceğiniz şeyler nelerdir. Elektronik sigara ile gerçekten sigarayı bırakabilir miyim. iyi işleriniz olsun.

  1. ceyda dedi ki:

   Mehmet bey bırakmak için öncelikle kesin bir karar vermeniz gerekiyor. Bu kararı verdikten sonra elektronik sigara size çok iyi bir yardımcı olacak. Biz ürün tavsiye ederken kullanıcının tiryakilik durumuna ve içtiği sigara markasına göre yönlendirme yapıyoruz. İçtiğiniz sigaranın nikotin oranına yakın bir likit yollayıp 1 ay kullanmanızı tavsiye ediyoruz.2 nci aya girdiğinde bir tık daha nikotin seviyesini düşürüp 3 ncü ayda nikotin bağımlılığınızı bitirmiş oluyoruz. İsterseniz sadece keyif olsun diye 0 nikotinli likit ile devam edebilirsiniz. 2 Aydan sonrası tamamen size bağlı, bu sürede zaten bağımlılık sonra ermiş oluyor.

 14. nermin dedi ki:

  Hiç aklıma gelmezdi bir gün sigara denen bu illetten yıllar sonra kurtulacağım. Elektronik sigara bu süreçte harika bir şekilde size destek oluyor. Sigara konusunda eşim ve çocuklarım ile devamlı sorunlar yaşıyordum. Bir gün eşim elektronik sigara denen bir şeyden bahsetti bununla bırakan bir çok kişi olmuş sanada alalım dedi. İsmi elektronik sigara olduğu için cazip geldi. Joyetech evic basic ile başladım. Her konuda oldukça yardımcı oldu herkes. Bırakma dönemlerinde bana yüksek moral oldu. Elektronik sigara ile sigarayı oldukça kolay şekilde bırakabiliyorsunuz. Herşey için çok teşekkür ederim.

  1. ceyda dedi ki:

   Nermin hanım iyi bir cihazla başlangıç yaptığınız için süreç daha kolay olmuş. Zaten çevrenizde muhakkak elektronik sigara kullananlar olmuştur. Genelde tüm kullanıcılar memnun kalıyor ve aynı gün sigarayı bırakmış oluyor. Hatta bazı kullanıcılar iyi bir likit kullanıyorsa sigaradan daha keyifli olduğunu, sadece buharını üflemenin çok eğlenceli olduğunu söylüyor 🙂 Sigarayı bıraktığınız için çok mutlu olduk. Sigarasız ve iyiBuhar’lı günler 🙂

 15. Mehmet dedi ki:

  Sizlere ne kadar teşekkür etsem az öncelikle bol kazançlarınız olsun 25 yıllık sigara bağımlılığından elektronik sigara ile kurtuldum. Her konuda bana oldukça yardımcı oldunuz. Elektronik sigara ile bırakmayı düşünen arkadaşlar hiç tereddüt etmeyin kısa süre sonra sigarayı içemez bir hale geliyorsunuz. elektronik sigara ile 4 ayıma girerken herşeyden kurtuldum. Elektronik sigara ile de şimdi ara sıra keyif için içiyorum. Tekrar hayırlı işler dilerim.

  1. ceyda dedi ki:

   Bizde sizi tebrik ediyoruz Mehmet bey. Her şeyden önemlisi sigarayı bırakmak için verdiğiniz karar hayatınızın dönüm noktası oldu. Elektronik sigara da size iyi bir yardımcı oldu diyebiliriz. Tabi siz de bize çok yardımcı oldunuz. Her ne dediysek aynen uyguladınız. İlk aldığınız likit hafif geldi hemen bir üstünü yolladık. Yani biz ne kadar yardımcı olduysak sizde çok iyi uyum sağladınız. Bundan sonraki hayatınızda umarız sigaraya bir daha yer vermezsiniz. İyibuhar’lı günler diliyorum 🙂

 16. muharrem dedi ki:

  Elektronik sigara ile sigarayı bırakmak istiyorum fakat işe yarayıp yaramayacağından emin değilim. Elektronik sigara içerek sigarayı bırakan arkadaşların yorumlarını okudum ve oldukça cezbetti beni bu konuda bana destek olabilirseniz bende elektronik sigara almak istiyorum.

  1. ceyda dedi ki:

   Muharrem bey elektronik sigara ile bırakan gerçekten tahmin edebileceğinizden çok insan var. Siz yeter ki bırakmaya karar verin. Burada önemli olan sizin tiryakilik seviyenize uygun bir cihaz almanızdır. Yanlış ürün alırsanız etkisi düşük olabilir. Eğer doğru ürünü alır ve içtiğiniz sigara tadında likit kullanırsanız anında bırakabilirsiniz. Lütfen bizi arayın ve müşteri temsilcilerimizden bilgi alın. Sigarasız bir hayat diliyorum.

 17. esma dedi ki:

  Sizlere ne kadar teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Her nekadar elektronik sigara ile yapılmış onca olumsuz yorum var olmasına karşın hiç bir şeyin sigara kadar kötü olmamayacağını düşündüğümden sitenizden Joyetech evic aio marka elektronik sigarayı satın aldım. Destek ekibinin sıcak ilgisi ve satış sonrası kurulum için canı gönülden yardımcı olmaları bugün iyiki elektronik sigarayı sizin sitenizden almışım dedirtiyor. Yüksek bir tiryaki olarak ilk haftadan sonra ağzıma bu sigara denen içinde ne olduğu belli olmayan cigerlerimizi asfalta döndüren sigarayı içmedim. Çünkü elektronik sigara bu isteğimi tamamladı inşallah kısa süre sonra da herşeyden kurtularak tertemiz bir hayata başlarım. iyiki varsın iyi buhar diyorum yardımı geçen herkese teşekkürlerimi iletirim.

  1. ceyda dedi ki:

   Esma hanım bizde sizi tebrik ediyoruz sigarayı bırakma kararınız için. İnsanların elektronik sigara olan ön yargıları var evet. Sebebi de yandaş medyanın sigara baronları tarafından para karşılığı yaptığı haberlerdir. Ayrıca “elektronik sigara patlıyor” gibi bilinçsizce yapılan ve bir çok kullanıcının inandığı haberler mevcut. Bizim sattığımız tüm cihazların bataryalarında çift devre koruması olduğu için böyle sorunlar yaşanmıyor. Sizde zaten bu bilinç ile premium bir cihaz almışsınız. Siz de iyi varsınız, güzel yorumunuz için teşekkürler.

 18. mahmut dedi ki:

  Uzun yıllardır her gün bir nargile içicisi aynı zamanda 1.5 paket sigara kullanıcısıydı m. Ve sonuç olarak koah denen hayatımı kabusa çeviren hastalığın ilk evresinde olduğum anlaşıldı. Devamlı öksürükler, nefes alamama bunun gibi bir çok sorun şuan yaşım 52 ve sigaraya 12 yaşında başladım. Sigaradan öte 30 yıllık açık tütün içiyordum. Çocuklarım elektronik sigara diye bir şeyden bahsettiler ilk başta böyle bir cihazla değil sigara bırakmak verilen paranın tamamen çöpe gideceğini düşündüm şiddetle karşı çıktım. Çocuklarım elektronik sigara konusunda kararlarından vazgeçmediler ve her gün bir bilgi her gün bir video ile aklıma yatmasını sağladılar. daha sonra bu sitenin müşteri temsilcileri ile konuşturarak smok g-priv marka üst segment bir cihazı satın aldım. 2 ay kadar kullandım yüksek buhar etkisi ne nargileyi arattırdı bana nede sigarayı özellikle nargile içerken kullandığım tüm tatları da bulabildim. Elektronik sigara ile sigara bağımlılığından tamamen kurtuldum çok şükür. Zamanla böyle bir şeye ihtiyacım kalmadığınıda düşünerek sanırım elektronik sigara kullanmayıda bırakacağım. 30 yıllık bir tiryaki olarak elektronik sigara sayesinde bıraktıysam bu meredi herkes bırakabilir. Bana yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür etmek istiyorum. Sizin sayenizde torunlarım dede kötü kokuyorsun demiyorlar artık hemde hanım beni bu soğukta balkonlarda sigara içmeye zorlamıyor. Verdiğim her bir kuruş sonuna kadar helal olsun.

  1. ceyda dedi ki:

   Mahmut bey çok geçmiş olsun. Sizi ve çocuklarınızı canı gönülden tebrik etmek isterim. Demek ki onlara iyi bir baba olabilmişsiniz ki böylesine bir değer görüyorsunuz. Bazı insanlar maalesef elektronik sigaraya karşı ön yargılı olabiliyor. Hatta medya da e sigara karşıtı bir sürü haber yapılıyor. Bahaneleri de ne biliyor musunuz? Özendirici etkisi varmış 🙂 Sanki sigara çok masum. Biz sigara kolay bırakılsın veya zarar minimuma insin diye uğraşıyoruz. Onlar sigara toptancılarının baskıları ile elektronik sigarayı karalamaya çalışıyorlar. Bir de işin başka yönü var. İnsanlar sigaraya ayda 500 lira bütçe ayırıyorken, elektronik sigaraya yalnız 100 lira ayırıyorlar. Böyle olunca da istedikleri performansı elde edemiyorlar. Günde 1 paketten fazla sigara içenlerin kesinlikle hava akış ayarlı cihazlar kullanması gerekiyor. Hani bir söz var; ne kadar ekmek, o kadar köfte…

 19. murat dedi ki:

  Yaklaşık 5 ay önce sigarayı bırakmak amacı ile elektronik sigara aldım. Satış sonrası ilgi ve temsilcilerin benimle özel olarak ilgilenmesi sigarayı bırakma döneminde bana pozitif enerji oldu. Elektronik sigara ile bırakabileceğimi hiç sanmıyordum. Bana bu konuda oldukça yardımcı oldular ve tam 17 yıllık tiryakiliğim son buldu. Elektronik sigara ile bağımlılıktan kurtulma oldukça kolay olmaktadır. Benim gibi tiryakilerin hiç zorlanmadan sıfır stresle bu zehirden kurtulabilirsiniz. Bana sağlığımı geri kazanmamda yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

  1. ceyda dedi ki:

   Murat bey, biz size bırakma konusunda en ufak bir fayda sunabildiysek bu sizin kararınız ve azminiz sayesinde oldu. Kişi bırakmaya kesin karar verdiyse elektronik sigara ile mucizeler yaratılabiliyor. Şimdi bıraktığınıza göre 17 yıllık zehiri vücuttan atmanız gerekiyor. Bunun için sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersiz yapmanızı tavsiye ediyoruz. Önemli bir hatırlatma yapmak gerekirse, kullandığınız esigarayı atmayın ya da birine vermeyin. Olur da aylar veya yıllar sonra şeytana uyar sigara içmek isterseniz yine yardımınıza koşacaktır. Bir de 100% VG sıfır nikotinli likit de saklayın. Olur da içerseniz en ufak bir zarar görmezsiniz. Tekrar tebrikler ve ne mutlu bize ki size yardımcı olabilmişiz…

 20. ekrem dedi ki:

  16 yıllık sigara tiryakisi idim. Günde bazen 2 paketi geçen sigara kullanımım oluyordu. Zamanla başlayan sağlık sorunlarım, yüzümde oluşan ve geçmeyen sivilcelerin sebebinin sigara olduğunu öğrendiğimde ne olursa olsun ben bırakamam dedim. İnternette sigara bırakma yöntemlerini ararken elektronik sigara ile karşılaştım. Günlerce araştırdım kullanıcıların olumlu yorumları ve sigaradan kurtulduklarını görünce iyibuhar sitesine girdim. Temsilciler bana çok yardım etti sağolsunlar. Elektronik sigara ile bağımlılıktan kurtulmanın kolay olduğunu anlatmıştı herkes. bağımlılık dereceme göre cihazından likitine kadar herşeyi gönderdiler. Cihazı çalıştırmama kadar satış sonrası desteklerden çok memnun kaldım şuan 3 ayın içerisindeyim. paket almıyorum artık elektronik sigara ihtiyacımı karşılıyor ayrıca sigaraya olan sempatimde bitmek üzere. yakında elektronik sigara kullanmayı da bırakırım. Sigara bırakmada en etkili ve strese sebep olmayan yöntem.

  1. ceyda dedi ki:

   Ekrem bey öncelikle sigarayı bıraktığınıza çok sevindik. İnşallah hayatınız boyunca bir daha içmezsiniz. Bu yöntem diğerlerine göre gerçekten çok etkili. Çünkü elinizde tutabiliyor, içinize çekebiliyor ve psikolojik olarak kendinize yasak koymamış oluyorsunuz. Ayrıca içtiğiniz sigara markasına göre elektronik sigara likiti seçebilmeniz de bırakmanızda büyük rol oynuyor. Biz firma olarak Türkiye’ de en çok müşteri desteği veren ekibiz. Ürünleri sadece satana kadar değil, sattıktan sonra da hem yardımcı oluyoruz hem de teknik servis hizmeti veriyoruz. Hatta bazı müşterilerimiz bizi tanımadan önce başka bir çok yerden sipariş verdiklerini ve kimsenin bu kadar destek vermediğini söylüyor. Elektronik sigara ile sigarayı bırakmak kolay olduğu için ürünlere inancımız çok yüksek. Böyle olunca da destek vermek daha kolay ve eğlenceli hale geliyor.

 21. inan yalçın dedi ki:

  Ürün kaç günde elimize ulaşıyor, bende elektronik sigara almak istiyorum, küçük bir seyahat durumum var aynı hafta içerisinde elimize ulaşıyor ise almak isterim.

  1. ceyda dedi ki:

   İstanbul’a 600 km yakınlıkta olan yerlere 24 saatte teslim oluyor. Diğer yerlere 2 günde gelir. Kargo firması genelde en geç 3 günde tüm Türkiye’ye kapıda ödeme ile teslimat yapıyor.

 22. Baki demir dedi ki:

  Bende sigarayı bırakmak istiyorum. Hangi elektronik sigara modelini oneriyorsunuz birde kaç günde elimizde oluyor. Diğer sorum ise kapıda ödeme imkanı var degilmi

  1. ceyda dedi ki:

   Baki bey kullanacağınız elektronik sigara modelini sizin tiryakilik seviyenize göre belirlemek gerekiyor. Tabi ki kolayca sigarayı bırakabilirsiniz ancak size uygun ürünü seçmeniz gerekiyor. Bunun için şu sayfamızı incelemenizi öneririm: https://iyibuhar.org/en-iyi-elektronik-sigara-ve-markasi/

   1. Fırat Kapılan dedi ki:

    Ben smok helmet mini satin aldim ve 1 aydır sigara kullanmiyorum herkese tavsiye ederim yapmaniz gereken tek şey dogru ve kaliteli likit bulmak .

 23. Yunus Alanur dedi ki:

  Elektronik sigara ile ne kadar sürede sigarayı bırakabilirim? Günde ortalama 12,13 adet sigara içmekteyim. Diğer sorun ise şarj edilebilir cihazlardır değil mi?

  1. ceyda dedi ki:

   Süre olarak bir şey söyleyebilmek için kaç yıldır içtiğiniz, hangi marka içtiğiniz ve daha önce bir yöntem deneyip denemediğiniz gibi bilgiler gerekiyor. Ancak şunu söyleyebilirim ki, elektronik sigara ile bırakmak tüm yöntemlerden daha etkili. Çünkü sigara içme deneyimi sunuyor ve gerçekten çok işe yarıyor. Sigarayı bırakmak için başvuran ve esigara alan 10 kişiden 10’u artık sigara içmiyor. Burada önemli olan size doğru ürünü seçmek. Çünkü bazı modeller sadece ciğer çekimine uygun olduğu için nargile gibi kullanılıyor. Eğer size uygun bir cihaz belirlememizi istiyorsanız bize telefon ile ulaşın. Müşteri temsilcimiz ücretsiz olarak tiryakilik seviyenizi ölçerek, içtiğiniz sigara tadında bir likit ile birlikte ürününüzü size yönlendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.